VirtuBee_logo_3D_814x267

Co je VirtuBee

WOW efekt

Zaujměte Vaše potenciální zákazníky hned v první vteřině a umožněte jim ponořit se do VR světa, kde prim hraje Váš výrobek

Inovace

Náš systém umí věci, které byste jinde hledali jen těžko a které by ve skutečném světě nebyly ani možné

Průmysl 4.0

Digitalizace v průmyslu jde ruku v ruce s digitalizací v oblasti prezentací výrobků. Získejte a udržte si náskok před konkurencí!

VirtuBee je inovativní  3D prezentační systém pro efektivní digitální propagaci libovolných výrobků, ať už z oblasti průmyslu, automotive, robotiky, zdravotnictví, ale i libovolného jiného oboru. Systém nabízí spoustu unikátních funkcí, z nich je třeba vypíchnout zejména funkci interaktivního řezání, která umožňuje nahlédnout i dovnitř prezentovaného výrobku, což je funkce, která by v reálném životě nebyla možná buď vůbec, nebo jen velmi složitě a výrobek by se kvůli nů musel ručně rozebrat.

Zejména kvůli aktuální situaci s pandemií koronaviru a s tím omezenou možností cestovat je pro exportní firmy složité předvádět své výrobky svým potenciálním zákazníkům. Výstavy a veletrhy byly zrušeny, letecká doprava je silně omezena, takže pro obchodní zástupce je dnes velmi složité sejít se zákazníkem osobně.

Náš systém umožňuje prezentovat výrobky libovolných rozměrů a tvarů, v tomto zde neplatí žádné omezení, takže je možné prezentovat cokoliv od autíčka na hraní po turbínu jaderného reaktoru (nebo i něco většího :)).

Aplikace je navrhnuta tak, aby kombinovala všechny služby, které nabízíme, tzn. 3D skenování (pokud nejsou k dispozici 3D modely prezentovaných předmětů), 360° fotografie (pro tvorbu HDRI pozadí), zkušenosti s vytvářením uvěřitelného prostředí pro architektonické vizualizace a vývoj VR/3D aplikací jako takový.

Co VirtuBee umí

VirtuBee běží ve VR režimu, díky čemuž Vašeho obchodního partnera opravdu pohltí a určitě také zaujme. Wow efekt je zde zcela neoddistkutovatelný. Ovládání je velmi jednoduché a intuitivní, aby si je velmi rychle osvojil i někdo, kdo dosud s VR neměl žádnou zkušenost. Prakticky vše se ovládá pouze jedním tlačítkem na ovladači, něketré předměty si pak můžete vzít do ruky a libovolně jimi manipulovat a prohlédnout si je nejen ze všech stran, ale také zevnitř.

V aplikaci může být plné 3D prostředí, ve kterém je pak možné se volně pohybovat jako v počítačové hře. Prostředí může být buď ručně vymodelováno (jako v ukázkovém videu), nebo se může jednat o 3D sken (například kanceláří nebo výrobní haly firmy).

Tento režim je principiálně stejný, jako HDRI pozadí s tím rozdílem, že předmět zájmu je umístěn na točně a kolem něj je vymodelováno nějaké menší prostředí.

Anotace můžou být doplněny také mluveným komentářem, který po kliknutí na anotaci automaticky spustí. (Video má zvuk)

Při namíření na aktivní objekty se zobrazí ukazovátko, které slouží jednak k ovládání, jednak jako skutečné ukazovátko ke znázorňování, což se hodí zejména při doprovodném výkladu.

Ne vždy je možné nebo vhodné použít 3D režim, aplikaci lze také použít k vytvoření videa, které poté může být umístěno kamkoliv na web.

Ať už se jedná o výrobky všech tvarů a velikostí, od modelu autíčka po turbínu jaderného reaktoru, nic není problém a VirtuBee si s tím poradí.

Interaktivní řezání je jednou z nejzajímavějších funkcí, které náš prezentační systém nabízí. V aplikaci je možné zobrazit si rovinu řezu a libovolně s ní manipulovat. Pomocí této roviny je pak předváděný předmět interaktivně rozřezán, takže si návštěvník může prohlédnout i ty části, které by mu jinak zůstaly skryté, protože jsou uvnitř. Případně lze tímto způsobem předvádět vnitřní funkci prezentovaného objektu, jako je např. spalovací motor.

Ne vždy je nutné modelovat plné 3D prostředí. Díky našim zkušenostem s tvorbou virtuálních prohlídek, resp. focením 360° fotografií je možné použít také tzv. HDRI Backdrop, kdy není modelováno plné prostředí, ale jako pozadí slouží 360° HDR fotografie. Tato fotografie může být pořízena například přímo ve výrobní hale firmy, pro kterou se prezentace zpracovává, na parkovišti před firmou, ale také kdekoliv jinde, např. v horách, na pláži atd. Také tento režim je plně kompatibilní s VR.

Kolem objektu jsou umístěny aktivní body, na které lze kliknout a zobrazit si tím tabulku s textem, na kterých se člověk může dočíst nejrůznější informace.

To, co člověk právě vidí ve VR se zároveň zobrazuje na připojeném monitoru nebo projektoru. Toho lze využít ke komentovanému výkladu, kdy přednášející má nasazené VR brýle a komentuje to, co vidí a diváci jej sledují buď ve stejné místnosti na připojeném projektoru, nebo přes internet, kdy se jim přenáší obraz a zvuk od přednášejícího. Díky tomu tedy Váš obchodní partner vůbec nemusí mít k dispozici VR brýle ani výkonný počítač a přesto si může VR prohlídku užít, navíc s Vámi bude mít přímý kontakt, takže se může v průběhu prezentace na cokoliv zeptat.

V prostředí může být umístěná videoobrazovka nebo projektor, na které může běžet třeba propagační video nebo slideshow (včetně zvuku).

VirtuBee si vyvíjíme kompletně sami, nejsme tedy nijak omezováni na funkce, které udělal někdo jiný. Pokud by tedy zákazník chtěl funkci, která v ní zatím není, pak není žádný problém ji tam dodělat přesně podle jeho požadavků.

Pro oživení prostředí se v naší aplikaci vyskytují také animovaní lidé.

Díky tomu, že se zabýváme také 3D skenováním, můžeme sem dosadit  digitální dvojníky skutečných lidí. Daný produkt by pak mohl být předváděn například digitálním dvojčetem šéfa firmy.

Pozn. – v této vývojové verzi postavy při mluvení zatím nehýbají pusou. To bude doplněno později.

Kontakt